T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Bursa Anadolu Lisesi

DynEd DİL EĞİTİMİNDE ÖDÜL ALDIK

Resmi devlet okullarının 4-12 sınıfları arasındaki tüm çocukların İngilizce konuşmasını sağlamak amacıyla geliştirilen DynEd Dil Eğitim Sisteminin il ve ilçe ödül törenleri gerçekleştirildi. Okulumuz Bursa Anadolu Lisesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu programın sunuculuğunu üstlendi. Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu ödül töreninde 10. sınıf öğrencimiz Aylin TÜSÜS ikincilik ödülünü, 9. sınıf öğrencimiz Ece MUTLU üçüncülük ödülünü ve Bursa İlinde DynEd Dil Eğitim Sisteminin Tüm seviyelerini bitiren tek öğrenci olan 9.Sınıf öğrencimiz Gökçen Altınay ÖZER İl MEM Özel Ödülünü almıştır

DynED DİL EĞİTİM SİSTEMİNİN İL VE İLÇE ÖDÜL TÖRENLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

             Resmi devlet okullarının 4-12 sınıfları arasındaki tüm çocukların İngilizce konuşmasını sağlamak amacıyla geliştirilen DynEd Dil Eğitim Sisteminin il ve ilçe ödül törenleri gerçekleştirildi. Okulumuz Bursa Anadolu Lisesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu programın sunuculuğunu üstlendi. Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu ödül töreninde 10. sınıf öğrencimiz Aylin TÜSÜS ikincilik ödülünü, 9. sınıf öğrencimiz Ece MUTLU üçüncülük ödülünü ve Bursa İlinde DynEd Dil Eğitim Sisteminin Tüm seviyelerini bitiren tek öğrenci olan 9.Sınıf öğrencimiz Gökçen Altınay ÖZER İl MEM Özel Ödülünü almıştır. Öğrencilerimizi ve öğretmenleri Özlem BOLAT ile Filiz GEVREK´i tebrik eder, başarıların devamını dileriz.

            İl törenine katılan Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, “Sadece okuma –yazma değil özellikle dinleme ve konuşmada da DynEd’in çok ciddi katkısı olduğunu söylemek lazım. DynEd´in Bursa’da da 4. Sınıftan 12. Sınıfa kadar kullanması özellikle kullananların yüzde 50 sinin İngilizce eğitiminde bunu kullanması zaman zaman da bu oranın yüzde 78’lere kadar çıkması oldukça önemli. Tüm ortaokul ve liselerimizde etkileşimli tahtamız var. İngilizce öğretmenlerimiz de dersin içeriğinde DynEd’i kullanılırlarsa İngilizceyle ilgili sorunlarımızı büyük oranda halletmiş oluruz. Öğrencilerimizin bir yabancı dil bilmesini oldukça önemsiyoruz. Ücretsiz sunulan bu sistemin öğrencilerimiz tarafından da daha etkin kullanırsa daha da faydalı olacağını ve artarak gelişeceğini düşünüyorum.” dedi. 

            Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, “Bakanlığımızın 2008 yılından itibaren uygulamaya başladığı ve 4. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm resmi okullarımızda eğitim gören öğrencilerimize ücretsiz olarak sunduğu İngilizce dil eğitim sistemi DynEd’ in il ödül törenine hepiniz hoş geldiniz. İçinde bulunduğumuz çağ “bilgi” çağı ve bilgiye ulaşmanın en temel aracı iletişim. Bugün hızla gelişen ve değişen dünyamızda farklı toplumlarla iletişimi sağlamanın en hızlı yolu ise en az bir yabancı dil öğrenmekten geçiyor. Bu sebeple Bakanlığımız yabancı dil öğrenimi konusunda öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hizmetine çok güzel bir uygulama sundu. Öğrencilerimiz bu yazılım sayesinde istedikleri zaman istedikleri yerde İngilizce çalışma ve öğrenme imkanı bulabiliyor. DynEd, geleneksel yöntemlere nazaran 3 te 1 oranında dil öğrenimini hızlandırıyor. Bu da DynEd’in ne kadar etkili bir öğrenme aracı olduğunu en büyük göstergesi.” dedi.

             Osmangazi ilçesindeki okullarda (İlkokul, Ortaokul ve Lise) Bilgisayar Eğitimi temelli İngilizce Dil Eğitim programı olan DYNED İngilizce Dil Eğitim Programını başarıyla kullanan öğrenciler, öğretmenler ve okulları ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Gürhan ÇOKGEZER, lisan öğrenmenin önemine vurgu yaparak, öğrencilerin yabancı dil eğitimde yakaladıkları başarıyı devam ettirmelerini istedi. 

            Dyned il ve ilçe ödüllendirme programları; sene başından bu yana DynEd Dil Eğitim Sistemini etkin ve verimli şekilde kullanan başarılı çalışmaları ile dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, öğretmenlerinin, okul müdürlerinin ve koordinatörlerinin ödüllendirilmesinin ardından tören sona erdi.

 

            Eğitim öğretim yılı süresince DynED Dil Eğitim Sisteminin okulumuzda kullanılması için desteklerini esirgemeyen, her zaman yanımızda olan İl Koordinatör Yardımcısı Feride Başak BAŞAR ve Osmangazi İlçe Koordinatör Yardımcısı Sedef TEKİN´e teşekkür ederiz. 
01-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-201801-06-2018

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 01.06.2018 - Güncelleme: 07.06.2018 09:07 - Görüntülenme: 334
  Beğen | 0  kişi beğendi