T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Bursa Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Haz

Okulumuzda düzenlenen  Dart turnuvasinda 1. olan 11/F Barış uzun 2. Olan İrem Ceylin'i  tebrik ederiz. (Elif Baydar ve Lütfiye z.Türkez)

May

May

May

May

May

Okulumuz, Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan Avrupa Okul Eğitimi Platformunda(ESEP) yürüttüğü başarılı çalışmalar ile, Brüksel'de bulunan Merkezi Destek Servisi (Central Support Service – CSS) tarafından 2023-2024 yılı eTwinning Okul Etiketi Ödülüne layık görülmüştür.

May

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Bursa Keles Baraklı İlk ve Ortaokulu çocuk şenliğine misafir olan okul orkestramız küçük kardeşlerini canlı müzikle tanıştırdı. Sosyal sorumluluklarının bilinciyle şenliği neşelendiren öğrencilerimizle gurur duyuyor başarılarının devamını diliyoruz.

May

Bursa İl Meb Ar-Ge’nin düzenlediği, Bursa Anadolu Lisesi 30 öğrencisi ile gerçekleşen Erasmus+ Uzman Daveti Faaliyetinde, Avrupa Üstün Yetenek Konseyi Temsilcisi Prof. Chitista Bauer Girişimcilik öğrenimi ve öğretimi konulu eğitimi okulumuzda verdi. İngilizce olan eğitim interaktif gerçekleşti. #erasmusbursa

#bursailmebarge

Nis

Mrt

Mrt

Mrt

Okullar arası Satranç il birinciliğinde 3 gün sonunda Bursa Anadolu Lisesi Gençler Genel Kategorisinde Bursa İL BİRİNCİSİ olmuştur.Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

Mrt

28 Şubat 2023 Salı günü Osmangazi ilçesi ortaöğretim kurumları öğrencileri arasında düzenlenen "İstiklâl Marşı 'nı Güzel Okuma Yarışması" na 43 okul katılmıştır. Yarışmada okulumuz 10/F sınıfı öğrencisi Esma UĞURLU 2.olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ock

21.01.2023 tarihinde Gökdere Meydanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen toplu açılış törenine Okulumuz Halk oyunları ekibi keles kıyafetleri katılarak kurdele kesme töreninde görev almıştır.