T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Bursa Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Kas

11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Günü" etkinlikleri kapsamında Bursa valiliği koordinasyonunda Mudanya Göynüklü'de gerçekleştirilen ağaç dikim etkinliğinde Bursa Anadolu Lisesi olarak katıldık.

Kas

Mustafa Kemal Atatürk;

Başarıları ile yüksek Türk kültürüne ve zekâsına şan ve şeref katan, Mehmet Çavuş gibi nice vatan sevdalısına Çanakkale Savaşları’nda kutsal bir destan yazdıran, Sevr Antlaşması’yla yok oluşa mahkûm edilen mazlum bir ulusu Kurtuluş Savaşı ile uçurumun eşiğinden kurtaran, her türlü ilerleme ve gelişme imkânı elinden alınmış Türk halkını gerçekleştirdiği inkılâplar ile şaha kaldıran, tükenmiş ve bitmiş bir imparatorluğun külleri üzerinden tüm dünyanın saygı duyduğu yeni ve modern bir devlet kuran eşsiz ve erişilmez bir liderdir.

Vefatının 85. yılında Seyit Onbaşı ve Mehmet Çavuş ile kahramanlık duygusunun destanını yazan Çanakkale, milletin kurtuluşu yolunda ilk girişimi başlatan Adana, Kurtuluş ateşini yakan Samsun, Milli Mücadele Hareketi’ne ilk örgütsel zemini hazırlayan Havza, “milli iradeyi hâkim kılmak esastır” düşüncesini tüm yurda duyuran Amasya, tüm kurtuluş ümitlerinin tükendiğinin var sayıldığı en kritik anda kutsal mücadeleye önderlik eden Erzurum, mücadelesi ile Türklük duygusuna şan ve şeref kazandıran Gaziantep, özverili evlatları ile Sakarya Meydan Savaşı’nın kazanılmasına katkı sunan vatansever Trabzon, günün birinde bağımsız yaşamak arzusuyla düşman esareti ve zulmünün dayanılmaz çilesine katlanan Eskişehir, özgürlük ve bağımsızlık aşkıyla Milli Mücadele Hareketi’ne sahiplenen Ankara, Milli Mücadele müddetince vatan aşkının kutsî ve yüksek mihrabı olan İstanbul, Kurtuluş Savaşı’nı zafer tacı ile taçlandıran İzmir velhasıl tüm Türkiye eşsiz ve erişilmez liderini saygı, minnet ve rahmetle anmaktadır. Atam, ebedi mekânınızda güven ve huzur içinde olunuz. 

Ekm

HEYKELDE BU GÜN GERÇEKLEŞTİRİLEN İL TÖRENİNE OKUL MÜDÜRÜMÜZ BAŞTA OLMAK ÜZERE İDARECİ, ÖĞRENTMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZLE KATILDIK.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

Ekm

Ekm

Ekm

Ekm

2023/2024 Yılı Okul Aile Birliği Olağan genel kurulu toplantısını yaptık. Yeni yönetime seçilen velilerimizi tebrik eder başarılar dileriz. Görev süresi dolan velilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuz 11. sınıf öğrencilerinden Eskirim Türkiye A takımında yer alan Duru Kırsırtlı  Gürcistan’da geçen hafta düzenlenen  U17 eskrim yarışmalarında Takım olarak Avrupa Birincisi oldular. Öğrencimizi ve Milli takımımız kutlarız.

Ekm

12. Sınıf Öğrencimiz İbrahim Ethem Akçaseven Ankara’da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Genç Binicilik yarışmalarında Türkiye birincisi olmuştur. Öğrencimizi okulumuza kazandırdığı başarıdan dolayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Eyl

Osmangazi Kaymakamımız Sayın Ali Partal, Osmangazi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Dündar, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gürhan Çokgezer 2023-2024 Eğitim öğretim yılı açılışı töreni münasebetiyle okulumuza teşrif ettiler. Öğrenci ve öğretmenlerimizle sohbet edip hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Okulumuz adına eğitim öğretim yılı başlangıcında desteklerinden ve hayırlı olsun ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz.           

                                                                                          İsmet Aksu Okul müdürü

Eyl

2023/2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılışımızı gerçekleştirdik. Tüm öğretmen veli ve öğrencilerimize sağlıklı başarılı bir yol dileriz. Bursa’mızın kurtuluşunun 101. Yıl dönümünü kutlarız.

Haz

2023 Eğitim öğretim yılı sonu karne Törenini coşkuyla gerçekleştirdik. Mezun olan ve yarın sınava girecek öğrencilerimize ailerine başarı ve sağlık diliyoruz. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize velilerimize iyi tatiller dileriz.

Haz

May